Przejdź do treści
10°CPowietrze: umiarkowane Soła: 201 cm bez zmian wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:59 · zachód 17:58
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 16 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3101, 3151 i 3151-A)

08.10.2026 21:02, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 111

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawki nr 1-2

Za głosowało 57 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
57 13,0%
Przeciw
247 56,1%
Wstrzymało się
136 30,9%
Nie głosowało
20

Procenty liczone od 440 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Żywiec

Za 2

Przeciw 4

Wstrzymali się 3

Posłowie związani z miastem Żywiec

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3101, 3151, 3151-A

projekt dotyczy ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych poprzez: 1) wprowadzenie instrumentu natychmiastowego zatrzymania na 3 miesiące prawa jazdy za najbardziej niebezpieczne naruszenia popełnione na przejazdach kolejowych, 2) zaostrzenie sądowego środka karnego w postaci...

Sprawozdawca: Mirosław Suchoń

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Mirosław SuchońCentrumSzanowny Panie Marszałku! Szanowny Panie Premierze! Wysoka Izbo! Komisja Infrastruktury rozpatrzyła poprawki zgłoszone podczas drugiego czytania i wnosi, aby...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156115302
PiS1471013511
Rozwój Plus4037003
PSL-Trzecia Droga3222901
Lewica2102001
Konfederacja1610501
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni72410
Demokracja Bezpośrednia40400
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 14:35; głosowanie pobrane: 08.10.2026 21:06