27 lipiec 2023

Zapowiedź spotkania Oprowadzam po Żywcu i okolicach. Akcja promująca wolontariat w turystyce.

fot. nadesłane
Już w niedzielę 30 lipca o godz. 10.00 w siedzibie Żywieckiego Centrum Wolontariatu przy ul. Kościuszki 3 w Żywcu odbędzie się spotkanie “Oprowadzam po Żywcu i okolicach” na którym zostaną omówione szczegóły nowego przewodnika turystycznego, a także zostanie poruszony temat wolontariatu w turystyce. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Paramus.
REKLAMA
Bogata historia żywieckich Habsburgów oraz opisy pomników, rzeźb i kapliczek. Liczne trasy spacerowe zahaczające o perły architektury takie jak Stara Karczma w Jeleśni czy też Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu. Zachwycający opis wielu wydarzeń, a na koniec - Żywiec i Żywiecczyzna od kuchni, czyli przepisy na najbardziej unikatowe dania takie jak prażuchy, królik po żywiecku czy też słynne, choć przez wielu zapomniane podkowy żywieckie!

To tylko kilka wątków, które znajdziemy w nowym przewodniku o nazwie “Oprowadzam po Żywcu i okolicach”. W trakcie spotkania 30 lipca zostaną ujawnione kolejne szczegóły, a swoją obecność zapowiedziało kilku członków kolegium redakcyjnego, przygotowujących Przewodnik. Dodatkowo, organizatorzy zapowiadają, że w trakcie spotkania nieodpłatnie będą rozdawane przewodniki wszystkim zainteresowanym.

Ponadto zaplanowano również podjęcie się inspirującej tematyki wolontariatu w turystyce, co w szczególności kierowane jest do młodych osób, które chciałyby wcielić się w rolę przewodników po mieście, jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą i pasją.

Oprócz tego, w trakcie spotkania zostaną zaprezentowane szczegóły wrześniowych warsztatów dla wszystkich wolontariuszy, którzy zechcą rozwijać cenne umiejętności związane z turystyką.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu "SMART ŻYWIEC - (r)ewolucja", który jest wspierany przez [Stowarzyszenie Paramus] oraz program "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Główne punkty spotkania:
  1. Promocja przewodnika "Oprowadzam po Żywcu i okolicach",
  2. Wolontariat w turystyce,
  3. Warsztaty dla wolontariuszy - zapowiedź.
Miejsce: ul. Kościuszki 3, Żywiec
Data: niedziela 30 lipca 2023 r.
Godz.: 10.00


Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz weryfikacji obecności na spotkaniu.

O Stowarzyszeniu Paramus

Stowarzyszenie powstało w grudniu 2016 roku i od tamtej pory działa na rzecz aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym Żywiecczyzny poprzez realizację różnego rodzaju zadań. Głównymi inicjatywami Stowarzyszenia są między innymi Foto Zawody oraz koordynacja Żywieckiego Centrum Wolontariatu. Od stycznia 2020 roku Stowarzyszenie pełni również rolę wydawcy lokalnego miesięcznika „Nad Sołą i Koszarawą”.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Żywiec
12.4°C
wschód słońca: 06:33
zachód słońca: 18:36
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żywcu

kiedy
2023-10-17 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Żywiec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-23 20:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Żywiec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-28 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Żywiec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-08 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Żywiec,...
wstęp biletowany