12 wrzesień 2023

Kolejna edycja Czyste Beskidy już 17 września!

fot . nadesłane
Kolejna edycja akcji "Czyste Beskidy" już niebawem! W niedzielę, 17 września, miłośnicy gór ze wszystkich zakątków Polski spotkają się w malowniczej miejscowości Cięcina, położonej w gminie Węgierska Górka. Inicjatywa ta co roku gromadzi kilkaset osób. I tym razem organizatorzy obiecują mnóstwo atrakcji dla wszystkich uczestników i uczestniczek.
REKLAMA
Tegoroczna, ósma już edycja akcji "Czyste Beskidy" odbędzie się na terenie osady "Sopki Stopki" w Cięcinie przy ul. Św. Katarzyny 154. Już o 9.00 zostanie otwarte biuro festiwalowe, w którym będzie można otrzymać zestaw do sprzątania. Następnie uczestnicy wyruszą sprzątać pobliskie szlaki.

Kiedy worki będą już pełne, a szlaki wysprzątane, Fundacja Górom - tegoroczny organizator wydarzenia - zaprasza na liczne atrakcje. W programie znajdą się warsztaty dla dzieci i dorosłych o tematyce ekologicznej, związane między innymi z lokalnym rękodzielnictwem, a także spotkanie górskie oraz koncert GOORAL feat. Kamer.

O godzinie 13.00 odbędzie się także uroczyste otwarcie pierwszego pieszego szlaku Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) w Cięcinie. To istotny krok w rozwijaniu infrastruktury turystycznej regionu i tworzeniu możliwości odkrywania nowych ścieżek dla osób wędrujących po Beskidach.

Zapraszamy wszystkich miłośników natury i górskich przygód do udziału w ósmej edycji akcji "Czyste Beskidy". To doskonała okazja do połączenia działania na rzecz środowiska naturalnego z radością spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zdobywania nowych doświadczeń.

Więcej informacji na: czystebeskidy.com
Facebook: www.facebook.com/CzysteBeskidy
Zapisy dla grup: https://forms.gle/4qTow29GBViDQ1oUA
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Żywiec
12.4°C
wschód słońca: 06:33
zachód słońca: 18:36
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żywcu

kiedy
2023-10-17 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Żywiec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-23 20:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Żywiec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-28 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Żywiec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-08 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Żywiec,...
wstęp biletowany